InLineĀ® KVM Cable Set USB for 19" KVM Switch length 1.8m
This InLineĀ® USB Cable Set, proprietary for the InLineĀ® Rack 19ā Automatic KVM Switches part number 60664A, 60665A and 60666A, makes it easy to connect the communication ports of the KVM Data Switch to those of the PC/Server and helps, given their All-in-One design, to keep the wiring under the desk or in a Data Rack cabinet tidy. The colour coding of the connectors, as per the PC99 standard, ensures easy identification of the correct port to which to connect.
- InLineĀ® Proprietary USB KVM Cables Set
- Side A connectors: 1x 15pin HD system connector
- B side connectors: 1x USB Typ A male, 1x VGA Sub-D 15pin HD male
- For use with InLineĀ® Rack 19ā Automatic KVM Switches part number 60664A, 60665A and 60666A
- Die-cast connectors
- Connector colouring as per PC99 standard
- Cable length 1.8m
| Audio loudspeakers: | No |
|---|---|
| Audio microphone: | No |
| Colour: | Black |
| Design: | Cable |
| Packaging volume: | 0.0010 m³ |
| Side A: | VGA male x1, USB-A male x1 |
| Side B: | SPHD male x1 |
| Suitable for: | 60664A, 60665A, 60666A |
| Type 1: | KVM cable set |
| Type 2: | VGA/USB |
| Customs tariff number: | 8536699099 |
|---|---|
| EAN Barcode: | 4043718072187 |
| Height packaging: | 0.033 m |
| Length packaging: | 0.202 m |
| Width packaging: | 0.155 m |
| Net weight: | 0.193 kg |
| Weight: | 0.188 kg |
| Brand: | InLineĀ® |
| Country of origin: | Taiwan |
| Manufacturer No.: | 60667D |
| Manufacturer information: |
INTOS ELECTRONIC AG Siemensstrasse 11 35394 GieĆen Deutschland service@inline-info.com |
Product number:
60667D
For the notepad function, the convenience cookie must be accepted or renewed in the cookie settings.