InLine® Keystone Mounting for DIN rail, 1-port, light grey
This Keystone holder can be mounted on a DIN rail. With its standardized dimensions, it is suitable for easy snap-in mounting of one Keystone module. Keystone modules up to max. 17.4 mm width can be used.
- One Keystone Port 19.2 x 14.9 mm
- Mounting for 35 mm DIN rail
- Stackable
- Integrated name plate
- Color: light grey
- Dimensions (TxHxW): 62.7 x 60 x 22 mm
| Article height: | 0 cm |
|---|---|
| Article length: | 0.1 cm |
| Article width: | 0.1 cm |
| Colour: | Light grey |
| Connection A: | Universal Keystone 19.2x14.9mm |
| Connection B: | Top hat rail 35mm |
| Finish: | Normal |
| Keystone SNAP-In compatible: | Yes |
| Network category: | Module dependent |
| PU: | 1 |
| Packaging volume: | 0.001 m³ |
| Shielding: | No |
| Type: | Keystone |
| Type of packaging: | Retail |
| Customs tariff number: | 8536699099 |
|---|---|
| EAN Barcode: | 4043718271986 |
| Height packaging: | 0.030 m |
| Length packaging: | 0.062 m |
| Width packaging: | 0.062 m |
| Net weight: | 0.05 kg |
| Weight: | 0.031 kg |
| Brand: | InLine® |
| Country of origin: | China |
| Manufacturer No.: | 76203 |
| Manufacturer information: |
INTOS ELECTRONIC AG Siemensstrasse 11 35394 Gießen Deutschland service@inline-info.com |
Product number:
76203
For the notepad function, the convenience cookie must be accepted or renewed in the cookie settings.