InLine® Keystone RJ45 jack slim, SNAP-In, Cat.6A, integrated cable tie
- RJ45 socket, Keystone SNAP-In module, Cat.6 a 500MHz
- suitable up to 10GBit/s
- for 19" empty panel and junction boxes
- with LSA strip
- Fully shielded
- Die-cast housing
- Suitable for rigid installation cables AWG 22-26 and outer diameter 6.0-8.5mm
- Width 14.5mm, length 31.5mm, height 19.4mm (cut-out height: 16mm)
- Supports PoE, PoE+
- Designed for 750 mating cycles
- An integrated cable clip on the cable side facilitates installation
| Article height: | 1.5 cm |
|---|---|
| Article length: | 3.4 cm |
| Article width: | 2.0 cm |
| Connection A: | RJ45 female |
| Connection B: | Morsetto LSA |
| Keystone SNAP-In compatible: | Yes |
| Max. supported PoE standard: | 802.3bt |
| Max. supported data transfer rate: | 10 Gb/s |
| Max. supported power: | 90 W |
| Network category: | Cat.6A |
| Operation temperature: | -10 to +60 °C |
| PU: | 1 |
| Packaging volume: | 0.001 m³ |
| PoE+: | PoE+ |
| Shielding: | Yes |
| Storage temperature: | -40 to +70 °C |
| Type: | Cable connector |
| Type of packaging: | Retail |
| Wire pairs used for power transmission: | The specific method used is determined by the PSE (Power Sourcing Equipment) |
| Customs tariff number: | 8536699099 |
|---|---|
| EAN Barcode: | 4043718312139 |
| Height packaging: | 0.030 m |
| Length packaging: | 0.070 m |
| Width packaging: | 0.095 m |
| Net weight: | 0.015 kg |
| Weight: | 0.020 kg |
| Brand: | InLine® |
| Country of origin: | Taiwan |
| Manufacturer No.: | 76202P |
| Manufacturer information: |
INTOS ELECTRONIC AG Siemensstrasse 11 35394 Gießen Deutschland service@inline-info.com |
Product number:
76202P
For the notepad function, the convenience cookie must be accepted or renewed in the cookie settings.