InLine® Mouse pad Premium PU Leather black, 255x220x3mm
The PU leather mouse pad underlines your special, exclusive style even on the desk, the slightly grained surface and the stitched edge create an elegant design. The inconspicuous, slightly embossed InLine® logo is located in the lower right corner.
- Noble PU Leather surface for a stylish work
- Elegant looking and easy to clean
- Suitable for optical mice and laser mice
- Anti-slip bottom for the best grip on the desktop
- Dimensions: 255x220x3mm
- Colour: Black
- In an attractive retail package with euro hole
Product Matrix
| Anti-slip bottom: | Yes |
|---|---|
| Article height: | 0 cm |
| Article length: | 22 cm |
| Article width: | 25.5 cm |
| Colour: | Black |
| Ergonomic: | No |
| Gaming: | No |
| Packaging volume: | 0.0003 m³ |
| Recycled: | No |
| Suitable for: | Mice with laser sensor and optical scanning |
| Surface: | PU Leather |
| Wireless Charging: | No |
| Customs tariff number: | 3926909790 |
|---|---|
| EAN Barcode: | 4043718276899 |
| Height packaging: | 0.003 m |
| Length packaging: | 0.250 m |
| Width packaging: | 0.270 m |
| Net weight: | 0.111 kg |
| Weight: | 0.185 kg |
| Brand: | InLine® |
| Country of origin: | Taiwan |
| Manufacturer No.: | 55459L |
| Manufacturer information: |
INTOS ELECTRONIC AG Siemensstrasse 11 35394 Gießen Deutschland service@inline-info.com |
Product number:
55459L
For the notepad function, the convenience cookie must be accepted or renewed in the cookie settings.