InLineĀ® Notebook Security Lock with key 4.4mm x 2m
High-quality security cable lock with key. The lock is extremely robust thanks to a strong steel cable with a diameter of 4.4 mm. An elegant nickel-plated surface gives the lock an excellent appearance and emphasises its quality. The lock is ideal for securing notebooks at trade fairs, in sales rooms, at checkouts, etc.
- Security lock, with key
- Elegant and simple design
- For almost all notebooks, PC cases, monitors, projectors etc. with an existing standard security slot
- Supports security slots of 3x7mm
- Zinc alloy housing, nickel-plated
- cable diameter: 4.4mm, length 200cm, dark/transparent sheathing
- incl. 2 keys
| Packaging volume: | 0.0017 m³ |
|---|---|
| Retractable: | No |
| Suitable for: | Devices built w/a security slot |
| Type: | Notebook Security Lock |
| Customs tariff number: | 8301409000 |
|---|---|
| EAN Barcode: | 4043718124633 |
| Height packaging: | 0.036 m |
| Length packaging: | 0.240 m |
| Width packaging: | 0.195 m |
| Net weight: | 0.17 kg |
| Weight: | 0.260 kg |
| Brand: | InLineĀ® |
| Country of origin: | Taiwan |
| Manufacturer No.: | 55703 |
| Manufacturer information: |
INTOS ELECTRONIC AG Siemensstrasse 11 35394 GieĆen Deutschland service@inline-info.com |
Product number:
55703
For the notepad function, the convenience cookie must be accepted or renewed in the cookie settings.