InLine® PC and Server Screw Set 96pcs.
PC screw set 96pce
- 20 screws for PC case and HDD
- 12 screws for housing and HDD with rubber washers
- 12 screws for CD-ROM and floppy drives with rubber washers
- 10 hex screws for housing and motherboard, inch
- 10 hex screws for housing and motherboard, metric
- 10x motherboard washers
- 6x plastic spacers
- 10x jumper 2.54mm, 6x 2mm mini jumper
- in a handy case, ideal for hobbyists and service personnel
| Article height: | 2 cm |
|---|---|
| Article length: | 18.000 cm |
| Article width: | 8.5 cm |
| Packaging volume: | 0.0008 m³ |
| Type: | PC screw set |
| Customs tariff number: | 73181558900 |
|---|---|
| EAN Barcode: | 4043718187096 |
| Height packaging: | 0.050 m |
| Length packaging: | 0.220 m |
| Width packaging: | 0.115 m |
| Net weight: | 0.115 kg |
| Weight: | 0.128 kg |
| Brand: | InLine® |
| Country of origin: | Taiwan |
| Manufacturer No.: | 77789C |
| Manufacturer information: |
INTOS ELECTRONIC AG Siemensstrasse 11 35394 Gießen Deutschland service@inline-info.com |
Product number:
77789C
For the notepad function, the convenience cookie must be accepted or renewed in the cookie settings.