InLineĀ® Power supply 5V/3A to DC 3.5x1.35mm (7mm length)
Power supply unit suitable for items 35398 and 35399
- Power supply unit: 5.0V/3.0A plug-in power supply unit
- Average efficiency during operation : 83,61%
- Efficiency at low load (10%) : 81.04%
- Power consumption at no load: 0.06W
- DC connection: 3.5x1.35mm (7mm length)
| Article height: | 8 cm |
|---|---|
| Article length: | 5.5 cm |
| Article width: | 2.5 cm |
| Max. output power: | 15.0 W |
| Output voltage: | 5.0 V |
| Packaging volume: | 0.0002 m³ |
| Plug type: | DC connector (3,5x1.35mm) mm |
| Customs tariff number: | 8544429000 |
|---|---|
| EAN Barcode: | 4043718294732 |
| Height packaging: | 0.027 m |
| Length packaging: | 0.085 m |
| Width packaging: | 0.090 m |
| Net weight: | 0.113 kg |
| Weight: | 0.082 kg |
| Brand: | InLineĀ® |
| Country of origin: | Taiwan |
| Manufacturer No.: | 35398N |
| Manufacturer information: |
INTOS ELECTRONIC AG Siemensstrasse 11 35394 GieĆen Deutschland service@inline-info.com |
Product number:
35398N
For the notepad function, the convenience cookie must be accepted or renewed in the cookie settings.