InLineĀ® Power supply adapter IEC 60320 C14/C13, left/right angled, 3pin IEC dev.
Mains power adapter for cold appliances according to standard IEC 60320
- Socket IEC 60320 type C14 to plug IEC 60320 type C13
- 90° left/right angled version
- 3-pin assignment
- Current max. 10A
- Color: black
| Article height: | 2.1 cm |
|---|---|
| Article length: | 5.7 cm |
| Article width: | 5 cm |
| Colour: | Black |
| Packaging volume: | 0.001 m³ |
| Side A: | IEC-C14 (cold appliances) |
| Side B: | IEC-C13 (cold appliances) |
| Signal: | Power |
| Type: | Angled left/right |
| Customs tariff number: | 8536699099 |
|---|---|
| EAN Barcode: | 4043718289783 |
| Height packaging: | 0.023 m |
| Length packaging: | 0.057 m |
| Width packaging: | 0.050 m |
| Net weight: | 0.043 kg |
| Weight: | 0.050 kg |
| Brand: | InLineĀ® |
| Country of origin: | Taiwan |
| Manufacturer No.: | 16723E |
| Manufacturer information: |
INTOS ELECTRONIC AG Siemensstrasse 11 35394 GieĆen Deutschland service@inline-info.com |
Product number:
16723E
For the notepad function, the convenience cookie must be accepted or renewed in the cookie settings.