InLineĀ® Power supply adapter IEC 60320 C14/C13, up/down angled, 3pin. IEC device
Mains power adapter for cold appliances according to standard IEC 60320
- Socket IEC 60320 type C14 to plug IEC 60320 type C13
- 90° up/down angled version
- 3-pin assignment
- Current max. 10A
- Color: black
| Article height: | 2.7 cm |
|---|---|
| Article length: | 4.5 cm |
| Article width: | 3.7 cm |
| Colour: | Black |
| Packaging volume: | 0.001 m³ |
| Side A: | IEC-C14 (cold appliances) |
| Side B: | IEC-C13 (cold appliances) |
| Signal: | Power |
| Type: | Angled top/bottom |
| Customs tariff number: | 8536699099 |
|---|---|
| EAN Barcode: | 4043718289790 |
| Height packaging: | 0.028 m |
| Length packaging: | 0.045 m |
| Width packaging: | 0.037 m |
| Net weight: | 0.034 kg |
| Weight: | 0.036 kg |
| Brand: | InLineĀ® |
| Country of origin: | Taiwan |
| Manufacturer No.: | 16723F |
| Manufacturer information: |
INTOS ELECTRONIC AG Siemensstrasse 11 35394 GieĆen Deutschland service@inline-info.com |
Product number:
16723F
For the notepad function, the convenience cookie must be accepted or renewed in the cookie settings.