InLineĀ® Power supply adapter IEC 60320 C14 / C7, 3-pin IEC device to 2-pin
Power Mains adapter for the connection of 2-pole devices to an IEC 60320 standard plug according to IEC 60320
- Socket IEC 60320 type C14 to plug IEC 60320 type C7
- 2-pin assignment
- Current max. 2.5A
- Color: black
| Article height: | 2 cm |
|---|---|
| Article length: | 7 cm |
| Article width: | 3 cm |
| Colour: | Black |
| Packaging volume: | 0.001 m³ |
| Side A: | IEC-C14 (cold appliances) |
| Side B: | IEC-C7 (Euro 8) |
| Signal: | Power |
| Type: | Straight |
| Customs tariff number: | 8536699099 |
|---|---|
| EAN Barcode: | 4043718289769 |
| Height packaging: | 0.030 m |
| Length packaging: | 0.070 m |
| Width packaging: | 0.030 m |
| Net weight: | 0.034 kg |
| Weight: | 0.042 kg |
| Brand: | InLineĀ® |
| Country of origin: | Taiwan |
| Manufacturer No.: | 16723C |
| Manufacturer information: |
INTOS ELECTRONIC AG Siemensstrasse 11 35394 GieĆen Deutschland service@inline-info.com |
Product number:
16723C
For the notepad function, the convenience cookie must be accepted or renewed in the cookie settings.