InLineĀ® Power supply adapter IEC 60320 C8 / C7, up/down angled 2-pin
Mains power adapter for devices according to standard IEC 60320
- Socket IEC 60320 type C8 to plug IEC 60320 type C7
- 90° up/down angled version
- 2-pin assignment
- Current max. 2.5A
- Color: black
| Article height: | 3.3 cm |
|---|---|
| Article length: | 3.3 cm |
| Article width: | 2.0 cm |
| Colour: | Black |
| Packaging volume: | 0.001 m³ |
| Side A: | IEC-C8 (cold appliances) |
| Side B: | IEC-C7 (Euro 8) |
| Signal: | Power |
| Type: | Angled top/bottom |
| Customs tariff number: | 8536699099 |
|---|---|
| EAN Barcode: | 4043718289813 |
| Height packaging: | 0.033 m |
| Length packaging: | 0.033 m |
| Width packaging: | 0.020 m |
| Net weight: | 0.021 kg |
| Weight: | 0.013 kg |
| Brand: | InLineĀ® |
| Country of origin: | Taiwan |
| Manufacturer No.: | 16723H |
| Manufacturer information: |
INTOS ELECTRONIC AG Siemensstrasse 11 35394 GieĆen Deutschland service@inline-info.com |
Product number:
16723H
For the notepad function, the convenience cookie must be accepted or renewed in the cookie settings.