InLine® S-VGA Cable Premium 15HD male / male black 0.5m
Premium S-VGA male/male cable with gold-plated contacts, double-shielded cables and copper braiding for the best image quality. Fully populated cable (without pin 9).
- Premium SVGA Monitor cable
- HD15 male/male
- blue connectors, molded, PC99
- golden contacts
- double shield foil and CU-braid
- with ferrit
- 3C+7 full connected (without pin 9)
Product Matrix
| Article height: | 1.5 cm |
|---|---|
| Article length: | 50 cm |
| Article width: | 3.3 cm |
| Colour: | Black |
| Extras: | Ferrite |
| Length: | 0.50 m |
| Operation temperature: | -10 - 60 °C |
| Outer diameter: | 5.8 mm |
| Packaging volume: | 0.0010 m³ |
| Plug: | Gold-plated contacts |
| Shielding: | Double shielding |
| Side A: | 15pin HD male |
| Side B: | 15pin HD male |
| Signal: | Video |
| Storage temperature: | -20 - 70 °C |
| Type: | BNC & VGA |
| UL: | Yes |
| UL E-number: | E324703 |
| Variant: | Premium cable |
| Customs tariff number: | 8536699099 |
|---|---|
| EAN Barcode: | 4043718091003 |
| Height packaging: | 0.027 m |
| Length packaging: | 0.225 m |
| Width packaging: | 0.175 m |
| Net weight: | 0.188 kg |
| Weight: | 0.165 kg |
| Brand: | InLine® |
| Country of origin: | Taiwan |
| Manufacturer No.: | 17805S |
| Manufacturer information: |
INTOS ELECTRONIC AG Siemensstrasse 11 35394 Gießen Deutschland service@inline-info.com |
Product number:
17805S
For the notepad function, the convenience cookie must be accepted or renewed in the cookie settings.