InLineĀ® SATA Adapter 22 Pin Cable side to Slimline SATA 13 Pin PCB
This adapter allows the connection of a DVD / CD Slim Drive with 13pin Slimline SATA interface via the standard 22pin SATA port.
- Connection: 22pin (7+15) SATA connector (PCB side) to Slimline SATA 13pin (7+6) connector (cable side)
- For 5V devices
| Article height: | 0.9 cm |
|---|---|
| Article length: | 4.7 cm |
| Article width: | 3.3 cm |
| Intended use: | For connecting CD/DVD drives (Slimline) to the SATA 22pin socket |
| Packaging volume: | 0.001 m³ |
| Side A: | SATA female 22pin (7+15) |
| Side B: | Slimline SATA 13pol (7+6) plug |
| Signal: | Data |
| Customs tariff number: | 8536699099 |
|---|---|
| EAN Barcode: | 4043718158089 |
| Height packaging: | 0.040 m |
| Length packaging: | 0.175 m |
| Width packaging: | 0.070 m |
| Net weight: | 0.01 kg |
| Weight: | 0.013 kg |
| Brand: | InLineĀ® |
| Country of origin: | Taiwan |
| Manufacturer No.: | 29612 |
| Manufacturer information: |
INTOS ELECTRONIC AG Siemensstrasse 11 35394 GieĆen Deutschland service@inline-info.com |
Product number:
29612
For the notepad function, the convenience cookie must be accepted or renewed in the cookie settings.