InLineĀ® SATA Cable Extension Adapter female / female
SATA extension adaptor
- 2x SATA 7pin (L-shape)
- SATA female to female
- to extend SATA cables
- SATA 3 (6Gb/s) is supported
| Compatibility SATA: | SATA 3 |
|---|---|
| Data transmission rate: | 6 Gb/s |
| Packaging volume: | 0.0002 m³ |
| Side A: | SATA L-socket 7pin |
| Side B: | SATA L-socket 7pin |
| Signal: | Data |
| Type: | Straight |
| Customs tariff number: | 8536699099 |
|---|---|
| EAN Barcode: | 4043718126828 |
| Height packaging: | 0.017 m |
| Length packaging: | 0.470 m |
| Width packaging: | 0.085 m |
| Net weight: | 0.012 kg |
| Weight: | 0.017 kg |
| Brand: | InLineĀ® |
| Country of origin: | Taiwan |
| Manufacturer No.: | 27700A |
| Manufacturer information: |
INTOS ELECTRONIC AG Siemensstrasse 11 35394 GieĆen Deutschland service@inline-info.com |
Product number:
27700A
For the notepad function, the convenience cookie must be accepted or renewed in the cookie settings.