InLine® SATA Cable for 150 / 300 / 600 S-ATA links angled with latches 90° 0.15m
The angled SATA cables provide comfortable connection of harddisks even in tight casings.
- 7-pin plug angled to 7-pin plug straight
- with latches
Product Matrix
| Colour: | Red |
|---|---|
| Length: | 0.15 m |
| Outer diameter: | 7.6x2.2 mm |
| Packaging volume: | 0.0002 m³ |
| Side A: | SATA plug |
| Side B: | SATA plug angled |
| Signal: | Data |
| Temperature Rating: | 80° |
| Type: | SATA 6Gbps |
| UL: | Yes |
| UL E-number: | E332199 |
| Variant: | Angled, safety latch |
| Customs tariff number: | 8544429090 |
|---|---|
| EAN Barcode: | 4043718163168 |
| Height packaging: | 0.031 m |
| Length packaging: | 0.240 m |
| Width packaging: | 0.115 m |
| Net weight: | 0.007 kg |
| Weight: | 0.010 kg |
| Brand: | InLine® |
| Country of origin: | Taiwan |
| Manufacturer No.: | 27701V |
| Manufacturer information: |
INTOS ELECTRONIC AG Siemensstrasse 11 35394 Gießen Deutschland service@inline-info.com |
Product number:
27701V
For the notepad function, the convenience cookie must be accepted or renewed in the cookie settings.