InLine® SATA Cable for Banana PI with Data and Power Connector 0.35m
SATA III connection cable 6 Gb/s, for connecting SATA drives to the Banana Pi Microcomputer
- with data and power connection
| Article height: | 0.6 cm |
|---|---|
| Article length: | 35 cm |
| Article width: | 4.6 cm |
| Colour: | Red |
| Length: | 0.35 m |
| Packaging volume: | 0.0002 m³ |
| Side A: | 2-pin power plug, 7-pin data plug |
| Side B: | SATA combo plug |
| Signal: | Data/Power |
| Type: | SATA |
| UL: | No |
| Customs tariff number: | 8544429090 |
|---|---|
| EAN Barcode: | 4043718249626 |
| Height packaging: | 0.017 m |
| Length packaging: | 0.860 m |
| Width packaging: | 0.115 m |
| Net weight: | 0.021 kg |
| Weight: | 0.023 kg |
| Brand: | InLine® |
| Country of origin: | Taiwan |
| Manufacturer No.: | 29695B |
| Manufacturer information: |
INTOS ELECTRONIC AG Siemensstrasse 11 35394 Gießen Deutschland service@inline-info.com |
Product number:
29695B
For the notepad function, the convenience cookie must be accepted or renewed in the cookie settings.