InLine® USB 2.0 4-Port Hub, Type-A male to 4x Type-A female, black, 30cm
InLine® USB 2.0 4-Port Hub, Type-A male to 4x Type-A female, black
- Color: Black
- Data transfer rate: 480Mb/s
- Housing: Plastic
- Cable length: 30cm
Current max: 500mA (per port)- HDD connection: Up to 1T
- System: Mac OS X v10.8 or higher, Windows Vista or higher
| Article height: | 1.6 cm |
|---|---|
| Article length: | 34.5 cm |
| Article width: | 3.5 cm |
| Card reader: | No |
| Colour: | Black |
| Connection: | USB-A |
| Device type: | USB hub |
| Number of ports: | 4 |
| Packaging volume: | 0.0004 m³ |
| Ports: | 4x USB 2.0 |
| Power supply: | No |
| Transmission rate: | 480 Mb/s |
| Type: | USB Hub 2.0 |
| USB cable: | USB-A plug |
| USB specification: | USB 2.0 |
| Customs tariff number: | 8473308000 |
|---|---|
| EAN Barcode: | 4043718302185 |
| Height packaging: | 0.027 m |
| Length packaging: | 0.220 m |
| Width packaging: | 0.115 m |
| Net weight: | 0.034 kg |
| Weight: | 0.062 kg |
| Brand: | InLine® |
| Country of origin: | Taiwan |
| Manufacturer No.: | 33293I |
| Manufacturer information: |
INTOS ELECTRONIC AG Siemensstrasse 11 35394 Gießen Deutschland service@inline-info.com |
|
33293H.pdf |
|
33293I.pdf |
Data sheet
|
InLine_33293I_Datasheet.pdf |
|
InLine_33293I_Datenblatt.pdf |
EU-Konformitaetserklaerung
|
33293I.PDF |
RoHS
|
RoHS_33293I.pdf |
|
RoHS_EN_33293I.pdf |
Sicherheitshinweis
|
InLine_Sicherheitshinweis_DE.jpg |
|
InLine_Sicherheitshinweis_EN.jpg |
|
InLine_Sicherheitshinweis_IT.jpg |
Product number:
33293I
For the notepad function, the convenience cookie must be accepted or renewed in the cookie settings.