InLineĀ® USB 2.0 Cable internal USB B male / header connector, 0.40m
InLine USB 2.0 adapter cable plug B to post socket. For connection of internal USB devices with internal USB connector (e.g. some frontpanels) to the external USB port.
- USB B plug to post socket 4pin
- red=VCC (+5V), green=Data+ (D+), white=Data- (D-), black=GND (ground)
| Colour: | Beige |
|---|---|
| Length: | 0.40 m |
| Packaging volume: | 0.0003 m³ |
| Side A: | 4pin header female |
| Side B: | USB 2.0 B plug |
| Signal: | Data |
| Type: | USB internal |
| UL: | No |
| Customs tariff number: | 8536699099 |
|---|---|
| EAN Barcode: | 4043718132928 |
| Height packaging: | 0.027 m |
| Length packaging: | 0.458 m |
| Width packaging: | 0.070 m |
| Net weight: | 0.026 kg |
| Weight: | 0.035 kg |
| Brand: | InLineĀ® |
| Country of origin: | Taiwan |
| Manufacturer No.: | 33440D |
| Manufacturer information: |
INTOS ELECTRONIC AG Siemensstrasse 11 35394 GieĆen Deutschland service@inline-info.com |
Product number:
33440D
For the notepad function, the convenience cookie must be accepted or renewed in the cookie settings.