InLineĀ® USB 3.2 Gen.2x2 Cable, USB-C male/male, black, 2m
- USB 3.2 Gen.2x2 connection cable, SuperSpeed USB 20Gbps compatible
- USB Type-C connector to USB Type-C connector
- conform to IEC 62680-1-3:2021 standard
- For connection of USB hard disks, USB graphics cards etc. with USB Type-C connector
- Suitable for data transfer rates up to 20Gb/s (Dual-Lane)
- Supports USB Power Delivery up to a charging current of 5 Ampere (at max. 20V = 100W)
- High quality cable with twisted pairs of wires
- Video signals up to 3840x2160 (60Hz) are supported
Product Matrix
| Article height: | 0.7 cm |
|---|---|
| Article length: | 200,000 cm |
| Article width: | 1.4 cm |
| Colour: | Black |
| Data transmission rate: | 20 Gb/s |
| Gold plated contacts: | No |
| Length: | 2 m |
| Operation temperature: | 0 - 50 °C |
| Outer diameter: | 5.2 mm |
| Packaging volume: | 0.0012 m³ |
| Packing: | Retail |
| Shielding: | Triple shielding |
| Side A: | USB-C male |
| Side B: | USB-C male |
| Signal: | Data/Power |
| Storage temperature: | -20 - 60 °C |
| Type: | USB 3.2 Gen.2x2 |
| UL: | Yes |
| UL E-number: | E473397 |
| USB specification: | USB 3.2 Gen.2x2 |
| Customs tariff number: | 8544429090 |
|---|---|
| EAN Barcode: | 4043718289318 |
| Height packaging: | 0.032 m |
| Length packaging: | 0.458 m |
| Width packaging: | 0.107 m |
| Net weight: | 0.088 kg |
| Weight: | 0.111 kg |
| Brand: | InLineĀ® |
| Country of origin: | Taiwan |
| Manufacturer No.: | 35702A |
| Manufacturer information: |
INTOS ELECTRONIC AG Siemensstrasse 11 35394 GieĆen Deutschland service@inline-info.com |
|
InLine_3570XA_Datasheet.pdf |
|
InLine_3570XA_Datenblatt.pdf |
EU-Konformitaetserklaerung
|
35702A.PDF |
RoHS
|
RoHS_35702A.pdf |
|
RoHS_EN_35702A.pdf |
Sicherheitshinweis
|
InLine_Sicherheitshinweis_DE.jpg |
|
InLine_Sicherheitshinweis_EN.jpg |
|
InLine_Sicherheitshinweis_IT.jpg |
Product number:
35702A
For the notepad function, the convenience cookie must be accepted or renewed in the cookie settings.