InLine® USB 3.2 USB-C Multi Hub (4x USB-A 5Gb/s + USB-C (Data/PD 87W)
5-port USB 3.2 Gen.1 hub in compact design with integrated USB-C connection cable (10cm), USB Power Delivery and OTG function.
- Data transfer rate of up to 5Gb/s per port
- Each port supports hot swap and plug & play
- USB-C female compatible with PD 3.0, supports external power supply of max. 87-96W
- OTG function - can be used with compatible smartphones & tablets
- Supports Windows, MacOS, Linux and Android
| Article height: | 1.1 cm |
|---|---|
| Article length: | 11 cm |
| Article width: | 3 cm |
| Card reader: | No |
| Colour: | Grey |
| Connection: | USB-C |
| Device type: | Multi-Hub |
| Packaging volume: | 0.0003 m³ |
| Ports: | 5x USB 3.2 Gen.1 |
| Power supply: | No |
| Transmission rate: | 5 Gb/s |
| Type: | USB 3.2 Hub |
| USB cable: | USB-C male |
| USB specification: | USB 3.2 Gen.1 |
| Customs tariff number: | 8473308000 |
|---|---|
| EAN Barcode: | 4043718300921 |
| Height packaging: | 0.030 m |
| Length packaging: | 0.225 m |
| Width packaging: | 0.070 m |
| Net weight: | 0.54 kg |
| Weight: | 0.078 kg |
| Brand: | InLine® |
| Country of origin: | Taiwan |
| Manufacturer No.: | 33271L |
| Manufacturer information: |
INTOS ELECTRONIC AG Siemensstrasse 11 35394 Gießen Deutschland service@inline-info.com |
|
33271L.pdf |
EU-Konformitaetserklaerung
|
33271L.PDF |
RoHS
|
RoHS_33271L.pdf |
|
RoHS_EN_33271L.pdf |
Sicherheitshinweis
|
InLine_Sicherheitshinweis_DE.jpg |
|
InLine_Sicherheitshinweis_EN.jpg |
|
InLine_Sicherheitshinweis_IT.jpg |
Product number:
33271L
For the notepad function, the convenience cookie must be accepted or renewed in the cookie settings.