InLine® USB-C 3.2 Multi Hub (4x USB-A 5Gb/s), OTG, aluminium housing
4-port USB 3.2 Gen.1 hub in compact design with OTG function.
- Data transfer rate of up to 5 Gbps per port
- Each port supports hot swap and plug & play
- OTG function - can be used with compatible smartphones & tablets
- Supports Windows, MacOS, Linux and Android
| Article height: | 1.5 cm |
|---|---|
| Article length: | 10.5 cm |
| Article width: | 2.5 cm |
| Card reader: | No |
| Colour: | Grey |
| Connection: | USB-C |
| Device type: | Multi-Hub |
| Packaging volume: | 0.0003 m³ |
| Ports: | 4x USB 3.2 Gen.1 |
| Power supply: | No |
| Transmission rate: | 5 Gb/s |
| Type: | USB 3.2 Hub |
| USB cable: | USB-C male |
| USB specification: | USB 3.2 Gen.1 |
| Customs tariff number: | 8473308000 |
|---|---|
| EAN Barcode: | 4043718300945 |
| Height packaging: | 0.030 m |
| Length packaging: | 0.225 m |
| Width packaging: | 0.070 m |
| Net weight: | 0.048 kg |
| Weight: | 0.074 kg |
| Brand: | InLine® |
| Country of origin: | Taiwan |
| Manufacturer No.: | 33271N |
| Manufacturer information: |
INTOS ELECTRONIC AG Siemensstrasse 11 35394 Gießen Deutschland service@inline-info.com |
|
33271N.pdf |
EU-Konformitaetserklaerung
|
33271N.PDF |
RoHS
|
RoHS_33271N.pdf |
|
RoHS_EN_33271N.pdf |
Sicherheitshinweis
|
InLine_Sicherheitshinweis_DE.jpg |
|
InLine_Sicherheitshinweis_EN.jpg |
|
InLine_Sicherheitshinweis_IT.jpg |
Product number:
33271N
For the notepad function, the convenience cookie must be accepted or renewed in the cookie settings.