InLineĀ® USB-C to HP Notebook (round/small) charging cable, 2m
This charging cable allows you to charge a HP notebook on a USB Type-C charger. The optionally required USB-C power adapter must provide the Power Delivery (PD) function with 20V/3.25A (65W) for this.
- Input: USB Type-C plug, voltage DC 18-20V max 3.25A
- Output: Round DC-plug 4.5/3.0/0.6mm, voltage DC 18-20V max. 3.25A
- Colour: Black
| Article height: | 1.6 cm |
|---|---|
| Article length: | 200,000 cm |
| Article width: | 1.1 cm |
| Colour: | Black |
| Diameter: | AWG 19 |
| Gold plated contacts: | No |
| Length: | 2 m |
| Operation temperature: | 0 - 50 °C |
| Packaging volume: | 0.0004 m³ |
| Side A: | USB-C male |
| Side B: | DC plug 4.5/3.0/0.6mm |
| Signal: | Power |
| Storage temperature: | -20 - 60 °C |
| Type: | USB charging cable |
| UL: | No |
| Customs tariff number: | 8544429090 |
|---|---|
| EAN Barcode: | 4043718028337 |
| Height packaging: | 0.027 m |
| Length packaging: | 0.175 m |
| Width packaging: | 0.144 m |
| Net weight: | 0.139 kg |
| Weight: | 0.065 kg |
| Brand: | InLineĀ® |
| Country of origin: | Taiwan |
| Manufacturer No.: | 26674 |
| Manufacturer information: |
INTOS ELECTRONIC AG Siemensstrasse 11 35394 GieĆen Deutschland service@inline-info.com |
|
InLine_26674_Datasheet.pdf |
|
InLine_26674_Datenblatt.pdf |
EU-Konformitaetserklaerung
|
26674.PDF |
RoHS
|
RoHS_26674.pdf |
|
RoHS_EN_26674.pdf |
Sicherheitshinweis
|
InLine_Sicherheitshinweis_DE.jpg |
|
InLine_Sicherheitshinweis_EN.jpg |
|
InLine_Sicherheitshinweis_IT.jpg |
Product number:
26674
For the notepad function, the convenience cookie must be accepted or renewed in the cookie settings.