InLineĀ® USB Internal Extension 2x 5 Pin male / female direct, 0.05m
For extending USB devices with an internal connection in the housing. The cable makes it easier to plug in internal devices when assembling a PC, especially in tight housings.
- 2x 5-pin male connector to female connector
- 1:1 assignment
| Colour: | Multicolour |
|---|---|
| Length: | 0.05 m |
| Packaging volume: | 0.0002 m³ |
| Side A: | 5pin header female |
| Side B: | 5pin header connector |
| Signal: | Data |
| Type: | USB internal |
| UL: | No |
| Variant: | 1:1 assignment |
| Customs tariff number: | 8536699099 |
|---|---|
| EAN Barcode: | 4043718160679 |
| Height packaging: | 0.017 m |
| Length packaging: | 0.470 m |
| Width packaging: | 0.085 m |
| Net weight: | 0.006 kg |
| Weight: | 0.019 kg |
| Brand: | InLineĀ® |
| Country of origin: | Taiwan |
| Manufacturer No.: | 33440K |
| Manufacturer information: |
INTOS ELECTRONIC AG Siemensstrasse 11 35394 GieĆen Deutschland service@inline-info.com |
Product number:
33440K
For the notepad function, the convenience cookie must be accepted or renewed in the cookie settings.