InLine® VGA Adapter 90° 15 Pin male / female
This adapter allows the installation of cables to monitor displays with only small space behind the VGA port, for example when the display is wall mounted.
- 15-pin angled plug for (S-)VGA monitor cable
- connectors 15 pin HDB male/female 3-row
- thumb screws and hex nuts to fix
- colour: black
- 90° angled
| Packaging volume: | 0.0003 m³ |
|---|---|
| Side A: | 15pin HD female |
| Side B: | 15pin HD male |
| Signal: | Video |
| Type: | Angled 90° |
| Customs tariff number: | 8536699099 |
|---|---|
| EAN Barcode: | 4043718195664 |
| Height packaging: | 0.050 m |
| Length packaging: | 0.170 m |
| Width packaging: | 0.085 m |
| Net weight: | 0.034 kg |
| Weight: | 0.032 kg |
| Brand: | InLine® |
| Country of origin: | Taiwan |
| Manufacturer No.: | 37248I |
| Manufacturer information: |
INTOS ELECTRONIC AG Siemensstrasse 11 35394 Gießen Deutschland service@inline-info.com |
|
InLine_37248I_Datenblatt.pdf |
RoHS
|
RoHS_37248I.pdf |
|
RoHS_EN_37248I.pdf |
Sicherheitshinweis
|
InLine_Sicherheitshinweis_DE.jpg |
|
InLine_Sicherheitshinweis_EN.jpg |
|
InLine_Sicherheitshinweis_IT.jpg |
Product number:
37248I
For the notepad function, the convenience cookie must be accepted or renewed in the cookie settings.