InLine® Wall Bracket for TFT / LED / Plasma 81-140cm 32"-55" max. 50kg
InLine® brackets for secure wall installation of TFT, LCD, LED, Plasma monitors. Ideal for Home & Theatre Entertainment, Video Conferencing and Digital Signage installations.
- Wall Mounting Bracket
- Supports flat screen monitors with a diagonal measurement from 81cm to 140cm (32‘ to 55’)
- Compatible with VESA 400x400mm standards
- Horizontal adjustment by axis shift from min. 51mm, max 410mm
- Vertical adjustment by holes min. 46mm, max 420mm
- Level bubble included in the casing
- Load capacity 50Kg
- Distance from wall approx. 26mm
| Cable management: | No |
|---|---|
| GS tested: | No |
| Load (max.): | 50 kg |
| Monitor arm: | No |
| Packaging volume: | 0.0024 m³ |
| Rotatable: | No |
| Safety lock system: | No |
| Suitable for: | Displays from 81cm (32") to 140cm (55") |
| Tiltable: | No |
| Type: | Wall Bracket for displays |
| VESA: | 200x200 / 300x300 / 400x200 / 400x400 mm |
| Wall distance: | 2.6 cm |
| Customs tariff number: | 7326909800 |
|---|---|
| EAN Barcode: | 4043718172238 |
| Height packaging: | 0.292 m |
| Length packaging: | 0.470 m |
| Width packaging: | 0.115 m |
| Net weight: | 1.412 kg |
| Weight: | 1.572 kg |
| Brand: | InLine® |
| Country of origin: | Taiwan |
| Manufacturer No.: | 23119B |
| Manufacturer information: |
INTOS ELECTRONIC AG Siemensstrasse 11 35394 Gießen Deutschland service@inline-info.com |
|
23119B.pdf |
RoHS
|
RoHS_23119B.pdf |
|
RoHS_EN_23119B.pdf |
Sicherheitshinweis
|
InLine_Sicherheitshinweis_DE.jpg |
|
InLine_Sicherheitshinweis_EN.jpg |
|
InLine_Sicherheitshinweis_IT.jpg |
Product number:
23119B
For the notepad function, the convenience cookie must be accepted or renewed in the cookie settings.