InLine® Wall Bracket for TFT / LED / Plasma 81 - 178cm 32 - 70" max. 75kg
InLine® Wall bracket for TFT/LCD/LED/Plasma, 81-178cm (32-70") max. 75kg
- Tilting wall mount
- Fits most 32"-70" flat panels
- Dimensions 200x200, 400x200, 300x300, 400x400, 600x400 are supported (VESA compatible, in mm)
- Fits mounting patterns up to 610x404mm (WxH)
- Lateral shift for precise placement
- +/- 10° continuous adjustable tilt
- With safety screws
- TV to wall: 60mm
- Max load capacity 165lbs/75kg
| Cable management: | No |
|---|---|
| GS tested: | No |
| Load (max.): | 75 kg |
| Monitor arm: | No |
| Packaging volume: | 0.0056 m³ |
| Rotatable: | No |
| Safety lock system: | No |
| Suitable for: | Displays from 81cm (32") to 178cm (70") |
| Tiltable: | +/-10 ° |
| Type: | Wall Bracket for displays |
| VESA: | 200x200, 400x200, 300x300, 400x400, 600x400 mm |
| Wall distance: | 6.0 cm |
| Customs tariff number: | 7326909800 |
|---|---|
| EAN Barcode: | 4043718172306 |
| Height packaging: | 0.050 m |
| Length packaging: | 0.700 m |
| Width packaging: | 0.160 m |
| Net weight: | 3.006 kg |
| Weight: | 3.240 kg |
| Brand: | InLine® |
| Country of origin: | Taiwan |
| Manufacturer No.: | 23117A |
| Manufacturer information: |
INTOS ELECTRONIC AG Siemensstrasse 11 35394 Gießen Deutschland service@inline-info.com |
|
23117A.pdf |
|
InLine_23117A_Anleitung_Manual.pdf |
Data sheet
|
InLine_23117A_Datenblatt.pdf |
RoHS
|
RoHS_23117A.pdf |
|
RoHS_EN_23117A.pdf |
Sicherheitshinweis
|
InLine_Sicherheitshinweis_DE.jpg |
|
InLine_Sicherheitshinweis_EN.jpg |
|
InLine_Sicherheitshinweis_IT.jpg |
Product number:
23117A
For the notepad function, the convenience cookie must be accepted or renewed in the cookie settings.