InLine® Wall Mount for Projector, max. 16kg
- Stylish Projector Wall Mount
- Projector mount slides along arm for perfect projector placement
- Independent pitch, roll and yaw make it easy to achieve a precise alignment
- Flexible arms and universal fitting make most projectors fit with ease
- Internal cable management keeps cables concealed and organized
- Rated Load: 16kg
- Mounting Range: 180-400mm
- Tilt: +20°~-20°
- Swivel: +15°~-15°
- Rotate: +15°~-15°
- Profile: 225-750mm
| Article height: | 5 cm |
|---|---|
| Article length: | 61 cm |
| Article width: | 121 cm |
| Cable management: | Yes |
| GS tested: | No |
| Load (max.): | 16 kg |
| Monitor arm: | No |
| Packaging volume: | 0.0000 m³ |
| Rotatable: | +/-15 ° |
| Safety lock system: | No |
| Suitable for: | Beamer |
| Tiltable: | +/-20 ° |
| Type: | Wall Bracket for Beamer |
| Wall distance: | 22,5 - 75 cm |
| Customs tariff number: | 7326909890 |
|---|---|
| EAN Barcode: | 4043718263936 |
| Height packaging: | 0.102 m |
| Length packaging: | 0.835 m |
| Width packaging: | 0.222 m |
| Net weight: | 3.532 kg |
| Weight: | 4.232 kg |
| Brand: | InLine® |
| Country of origin: | Taiwan |
| Manufacturer No.: | 23139A |
| Manufacturer information: |
INTOS ELECTRONIC AG Siemensstrasse 11 35394 Gießen Deutschland service@inline-info.com |
|
23139A.pdf |
Data sheet
|
InLine_23139A_Datasheet.pdf |
|
InLine_23139A_Datenblatt.pdf |
RoHS
|
RoHS_23139A.pdf |
|
RoHS_EN_23139A.pdf |
Sicherheitshinweis
|
InLine_Sicherheitshinweis_DE.jpg |
|
InLine_Sicherheitshinweis_EN.jpg |
|
InLine_Sicherheitshinweis_IT.jpg |
Product number:
23139A
For the notepad function, the convenience cookie must be accepted or renewed in the cookie settings.