InLine® Y-power cable CEE 7/7 male angled / 3pin IEC C13 and C5 male, 2m
This power Y-cable can be used, to operate a notebook (PSU) and a monitor (or printer, etc.) on one power outlet.
- Safety plug CEE7/7 angled to 1x Notebook IEC-C5 and 1x IEC-C13 connector
- cable lengths: CEE7/7 1m, IEC-C5 0.5m, IEC-C13 1m
| Colour: | Black |
|---|---|
| Diameter: | 3G1.0 |
| Harmonization: | H05VV-F |
| Length: | 2 m |
| Operation temperature: | -10 bis 60 °C |
| Outer diameter: | 6.4 mm |
| Packaging volume: | 0.0009 m³ |
| Packing: | Retail |
| Side A: | CEE7/7 plug |
| Side B: | IEC-C13 (cold appliances) + IEC-C5 |
| Signal: | Power |
| Storage temperature: | -20 bis 70 °C |
| UL: | No |
| Variant: | 2-way Y-cable |
| Customs tariff number: | 8544429090 |
|---|---|
| EAN Barcode: | 4043718203963 |
| Height packaging: | 0.110 m |
| Length packaging: | 0.225 m |
| Width packaging: | 0.155 m |
| Net weight: | 0.357 kg |
| Weight: | 0.350 kg |
| Brand: | InLine® |
| Country of origin: | Taiwan |
| Manufacturer No.: | 16653D |
| Manufacturer information: |
INTOS ELECTRONIC AG Siemensstrasse 11 35394 Gießen Deutschland service@inline-info.com |
|
InLine_16653D_Datasheet.pdf |
|
InLine_16653D_Datenblatt.pdf |
EU-Konformitaetserklaerung
|
16653D.pdf |
RoHS
|
RoHS_16653D.pdf |
|
RoHS_EN_16653D.pdf |
Sicherheitshinweis
|
InLine_Sicherheitshinweis_DE.jpg |
|
InLine_Sicherheitshinweis_EN.jpg |
|
InLine_Sicherheitshinweis_IT.jpg |
Product number:
16653D
For the notepad function, the convenience cookie must be accepted or renewed in the cookie settings.