InLineĀ® adapter cable, USB A male to DC 5.5x2.50mm plug, black, 1m
USB to DC power adapter cable, for 5V power supply of electronic devices with matching DC socket (5.5x2.50mm).
- USB A plug to DC hollow plug 5.5x2.50mm
- Plus pole inside, minus pole outside
- AWG 24
- Max 15W (5VDC/3A)
| Article height: | 3 cm |
|---|---|
| Article length: | 100 cm |
| Article width: | 1.6 cm |
| Colour: | Black |
| Diameter: | AWG 24 |
| Length: | 1 m |
| Operation temperature: | 0 - 50 °C |
| Packaging volume: | 0.0002 m³ |
| Side A: | USB-A male |
| Side B: | DC plug 5.5/2.5mm |
| Storage temperature: | -20 - 60 °C |
| USB specification: | USB 2.0 |
| Customs tariff number: | 8544429090 |
|---|---|
| EAN Barcode: | 4043718310128 |
| Height packaging: | 0.012 m |
| Length packaging: | 0.155 m |
| Width packaging: | 0.098 m |
| Net weight: | 0.026 kg |
| Weight: | 0.032 kg |
| Brand: | InLineĀ® |
| Country of origin: | Taiwan |
| Manufacturer No.: | 26806J |
| Manufacturer information: |
INTOS ELECTRONIC AG Siemensstrasse 11 35394 GieĆen Deutschland service@inline-info.com |
Product number:
26806J
For the notepad function, the convenience cookie must be accepted or renewed in the cookie settings.